Jo Didenybė – kampas

Kampai ir perėjimai – jų skaičius išjodinėjimo teste perspjauna bet kokį kitą elementą. Šįkart aplankykime testo pilkąjį kardinolą – kampą. Klausite, kam vargintis? Juk balais jis nevertinamas. Visgi tai, kaip jojamas kampas, nulemia kiekvieno po jo einančio elemento kokybę. Taigi kampai arba tampa raitelio pagalbininkais, arba juodąja skyle, kurioje žirgas prasmenga ir užgęsta. Pradėkime nuo …

Jo Didenybė – kampas Skaityti daugiau »

20 m. ratas, kvadratas, ovalas ar kiaušinis?

Ar nujaučiate, kokį elementą šlifuojant sudeginama daugiausia nervų? Ne piaffe ar pasažą, o seną gerą 20 metrų ratą! Tiesa, pasitaiko įvairių jo interpretacijų: kiaušinių, kvadratų, ovalų, ar rombų. Būtent todėl sekančiose varžybose galvokite savo galva ir neapsigaukite sekdami prieš tai startavusio žirgo pėdsakais smėlyje – jo ratas nebūtinai buvo simetriškas! Tobulai apskriti ratai – iššūkis …

20 m. ratas, kvadratas, ovalas ar kiaušinis? Skaityti daugiau »

Sutelkimo „mygtuko“ paieškos

„Pakelti“ žirgą: kada, kaip, ir ar apskritai tai priklauso nuo raitelio valios? Sutelkimas yra galutinis kiekvieno išjodinėtojo tikslas. Jį pasiekti – tai beveik tas pats kaip gauti aukštojo mokslo diplomą. Bet, kaip ir universitete, kur pasitaiko studentų, norinčių diplomą įsigyti, o ne užsitarnauti, taip ir jojime – jei nepavyksta, galima ir apsimesti. Sutelkimas – tai …

Sutelkimo „mygtuko“ paieškos Skaityti daugiau »

Žiūrėk, ką dedį į burną!

Kiek kartų girdėjote tėvus pamokant savo vaikus: „Galvok, ką dedi į burną!“ O ką dedate jūs? DYDIS: Geriausias būdas išmatuoti, kokio dydžio žąslai reikalingi žirgui, pamatuoti skolintus jam tinkančius. Jei tai neįmanoma, atsumui nuo vieno lūpų kampo iki kito išmatuoti tiks be koks pagaliukas ar virvutė, kurią galima pažymėti ir išmatuoti. Žąslams su prasisukančiais žiedais …

Žiūrėk, ką dedį į burną! Skaityti daugiau »

Įjojimas – vizitinė kortelė

Įjojimas – kiekvieno išjodinėtojo „vizitinė kortelė“, pirmasis įspūdis. Tam, kad jis būtų gerai įvertintas: Žirgas turi dirbti taisyklingai pagal treniravimo skalės kriterijus įjojant, perėjimų ir sustojimo metu: Išlaikydamas taisyklingą aliūro(ų) ritmą Būdamas atsipalaidavęs, lankstus Išlaikydamas taisyklingą kontaktą su žąslais Judėdamas su tinkamu impulsu Išlikdamas tiesus Testuose, kuriuose nurodomi sutelkti aliūrai – sutelktas Perėjimui į sustojimą …

Įjojimas – vizitinė kortelė Skaityti daugiau »

Žąslai: ką jie gali, ir ko – ne

Sakoma, kad šiandienos jojimo inventoriaus rinka – pardavėjo svajonė. Parduoti įmanoma viską, jei tik jūs patikėsite, kad tai magiškai išspręs visas mūsų jojimo problemas. Šį kartą apie tai, ar žąslų pakeitimas griežtesniais galėtų būti vienas iš sprendimų. Žąslai – tai komunikacijos priemonė, skirta sulaikyti pirmyn besiveržiančią žirgo energiją, kurią galime palyginti su vandens čiaupu. Priklausomai …

Žąslai: ką jie gali, ir ko – ne Skaityti daugiau »

Mokomiesiems žirgams – dangus

Vienas jojimo meistras kartą yra pasakęs: „Mokomiesiems žirgams skirtas Dangus. Tai ant jų kantriai lenkiamų nugarų raiteliai kopia savo svajonių link.“ Ar pamenate pirmąjį žirgą, kuris pirmą kartą suteikė jums sparnus, leisdamas ant jo užsėsti? Bet kuris raitelis, kuriam gyvenime teko jojimui ruošti jauną žirgą, puikiai žino, kad tai nėra nei lengva, nei juo labiau …

Mokomiesiems žirgams – dangus Skaityti daugiau »